Novinky

Před pár dny jsme navštívili jednu z našich škol v městě Mbulu (které je vzdálené asi hodinu autem od Dongobeshe) jménem SIDAY. V této škole je zhruba 400 dětí z nichž 11 je sponzorováno lidmi z Česka a Slovenska. Tato škola začala fungovat před cca 4 léty, kdy vznikla potřeba pro vzdělávání dětí v okolí města Mbulu a v Dongobeshi...

Už je dvacátého července a práce je všude dost. Jedním z naších hlavních cílů, které jsme si stanovili už před odjezdem, byl kurník. Postavit ho pro zdejší střední školu a přidat něco navíc - ukázat jim, že by si ho mohli postavit i u sebe doma a tím si třeba i vydělat pro rodinu.

Čas neuvěřitelně letí. Sotva jsme přijeli a už je to týden, co jsme tady. Afrika nás v mnoha věcech překvapila a stále překvapuje. Na letišti jsme si rychle vyřídili vízum, vyzvedli kufry a mohli se vrhnout na nezapomenutelné dva měsíce dobrovolnictví.

Minulý víkend jsme se sebrali a jeli do Arushe. Arusha je z Dongobeshe nejbližší velké město . Je to ve srovnání s naší malou vesničkou docela divočina. Ve smyslu množství aut, lidí, velkých baráků obchodů a turistů. Kluci tam ještě nikdy v životě nebyli, a proto, že 16. června je mezinárodní den afrického dítěte, rozhodli jsme se to oslavit ve...

Hned jak vystoupím z letadla vrhne se na mě vlhký vzduch a již známá vůně Tanzanie. Jsem tu, díky Bože! První dny trávím v Arushi, snažím si zařídit všechny potřebné věci pro normální fungování, jako Tanzanskou simku, a peníze. Procházím se městem, a popadá mě nostalgie, jsem na známém místě a opět obdivuji krásy tohoto Afrického města. Krásné...

INVYT Junior

17.05.2019

Letošní novinkou v našem projektu je program INVYT Junior, který umožňuje hlavně mladším zájemcům krátkodobou dobrovolnickou službu.

Již dlouho připravovaný odjezd má konečně datum. 1. června 2019. Letenka koupená, očkování doplněno, pojištění zařízeno víza snad dají :).

Pokud máte zájem o nějaké konkrétní téma týkající se mé služby nebo Tanzanie obecně, neváhejte a napište mi email. Pokusím se na vaše dotazy odpovídat ve svých příspěvcích.